Uroczystej inauguracji roku szkolnego 2023/2024 dokonała dyrektor szkoły pani Mirosława Krause, która powitała  serdecznie  wszystkich zebranych  uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspomagały ją w tych czynnościach obie panie wicedyrektor: Iwona Trzaskowska i Alicja Ambroziak. W uroczystości wziął również udział proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Pięknej - ks. Tadeusz Chajewski.

Dzień ten był szczególny, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyń: Pani Agnieszki Szymańskiej i Pani Agnieszki Sebb dyplomy.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole.

Tradycyjnie życzenia otrzymaliśmy od Pani Marii Bonarskiej.

ŻYCZENIA OD BRATANICY MAJORA SŁABEGO:

„Na ten Nowy Rok Szkolny przesyłam Dyrekcji Szkoły, Pedagogom, wszystkim Pracownikom, no i oczywiście wszystkim Uczniom i Rodzicom najlepsze życzenia samych sukcesów, powodzenia w realizacji planów, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego Maria Bonarska”