📣📣9 grudnia przypada wielkie święto naszej szkoły – Dzień Patrona🤍❤️
Jest to rocznica urodzin Mieczysława Słabego. Z tej okazji nasi uczniowie klas 1-8 udali się na Westerplatte, gdzie na Nowym Cmentarzu odbył się krótki apel oraz zapalono biało-czerwone znicze. Pani Kasia Wencel opowiedziała historię majora Słabego, który był wzorem harcerza, sportowca, żołnierza i lekarza, a nasza uczennica z klasy 6a, Nina wyrecytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Następnie wszyscy udali się pod pomnik, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. W tym czasie dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły składnicę pamięci i dzięki Pani Ani bliżej poznały naszego patrona.
Po powrocie do szkoły, przy ciepłej herbacie wysłuchaliśmy fragmentów książki Krystyny Sławskiej (Słabówny), bratanicy Mieczysława Słabego „A niech to wszystko mole zjedzą”. Jest to opowieść młodej dziewczyny, która w 1940 r. została wywieziona z mamą i ciocią na północ Kazachstanu i przebywała tam 5 lat. Na podstawie różnych fragmentów uczniowie mieli zadania do wykonania m. in. napisać streszczenie jednego rozdziału, narysowanie podróży zesłańców lub wsi/osady w jakiej żyli. Uczniowie klasy 6a mieli zajęcia w składnicy, które poprowadziła nasza absolwentka Marta Sienkiewicz.
Nad całością czuwały Panie Dyrektor Mirosława Krause i Iwona Trzaskowska❤️.
W trakcie uroczystości pamiątkowe zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym pozyskanym ze wsparcia finansowego Laboratoria Przyszłości – przedsięwzięcia realizowanego w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury.