Oddział przedszkolny

Organizacja pracy

1. Organizację pracy oddziału przedszkolnego określa ramowy rozkład dnia, który określa godziny m.in.:
a) schodzenia się i rozchodzenia dzieci,
b) posiłków,
c) zajęć, spacerów i zabaw.

2. Główne zasady organizowania czasu przebywania dziecka w oddziale to:
a) organizowanie zajęć dydaktycznych dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci,
b) organizowanie gier, zabaw i innych zajęć ruchowych w pomieszczeniach szkoły, na szkolnych boiskach lub w terenie,
c) organizowanie wycieczek oraz spacerów poza terenem szkoły,
d) odpowiednie wykorzystanie wyposażenia i możliwości szkoły,
e) umożliwienie skonsumowania drugiego śniadania, wypicia ciepłego napoju.

3. Oddział przedszkolny pracuje 10 godzin dziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku realizując Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego.

4. Dodatkowe zajęcia to: religia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia indywidualne z logopedą które są nieodpłatne.

5. W oddziale przedszkolnym sprawuje się opiekę dostosowując metody i sposoby oddziaływań do wieku dziecka i jego możliwości rozwojowych, potrzeb środowiskowych z uwzględnieniem możliwości lokalowych szkoły:
a) przez cały czas pobytu w szkole dzieci znajdują się pod opieką nauczyciela odpowiedzialnego za nie,
b) po terenie szkoły dzieci przemieszczają się pod opieką nauczyciela,
c) w czasie zajęć poza szkołą (spacery, wycieczki, wyjazdy na konkursy itp.) dzieci znajdują się pod opieką nauczyciela oraz innego pracownika pedagogicznego.

6. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci odbywa się na zasadach:
a) dzieci są odbierane od rodziców/prawnych opiekunów, a następnie przyprowadzane do sali, w której odbywają się zajęcia,
b) dzieci idące do domu, po planowanych zajęciach odprowadzane są przez nauczyciela do szatni, bądź czekają na rodziców/prawnych opiekunów lub osoby upoważnione (pełnoletnie) do odbioru w sali,
c) nauczyciel pozostaje w szatni do momentu rozejścia się wszystkich dzieci,
d) rodzice/prawni opiekunowie przejmują odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odebranego z oddziału przedszkolnego przez upoważnioną przez nich osobę,
e) o godzinach przyprowadzania i odbierania dzieci rodzice/prawni opiekunowie informowani są na pierwszym spotkaniu z nauczycielem,
f) rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są przestrzegać godzin przyprowadzania i odbierania dzieci,
g) dzieci uczęszczające do oddziału mogą być zwolnione z zajęć tylko osobiście przez rodziców/prawnych opiekunów.

7. Dzieci z oddziału przedszkolnego mogą uczestniczyć w życiu szkoły - brać udział w akcjach szkolnych, konkursach, akademiach itp.

8. Dzieci z oddziału przedszkolnego mogą pod opieką nauczycielki korzystać ze szkolnej sali gimnastycznej
- jeśli będzie dostępna, sali multimedialnej (kinowej) oraz pracowni komputerowej.

9. W szkole funkcjonuje opieka pielęgniarska - pielęgniarka jest w placówce trzy razy w tygodniu.
Opieką zostaną otoczone również dzieci z oddziału przedszkolnego.