Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa👩‍🏫🧑‍🏫i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji tego święta, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor – Mirosława Krause, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodych pokoleń🥰. Następnie odbył się konkurs na Nauczyciela Roku 2023/2024, którym została Pani Ewa Gąsiorowska-Urbańska🏆. Wybrani przez przedstawicieli SU nauczyciele wcieli się w rolę uczniów i musieli sprawdzić się w zadaniach polonistycznych, matematycznych i sportowych. Dużo śmiechu przy tym było. Miłym przerywnikiem były wierszyki napisane przez uczennicę klasy 8a - Julię Gurczyńską i odczytywane przez mikrofon📜. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wszyscy wrócili na zajęcia.

Nad całością czuwały: P. Anna Drywa, P. Danuta Kupa i P. Agnieszka Sebb

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!💐💐💐