4 września klasy 0a, 0b, 1a, 1b i 2a wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę „Dzień Ziemniaka” do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lipą” w Kożyczkowie👍🥔👍. Tam pod czujnym okiem Pani Gospodyni i jej pomocnic uczniowie brali udział w wielu warsztatach. W programie zajęć znalazły się również gry, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: sianie zboża, szukanie skarbu, ozdabianie kapeluszy, robienie pieczątek, karmienie ryb, kur przysmakami🙂. Wielu uczniów po raz pierwszy w swoim życiu karmiło gospodarskie zwierzęta.
Pogoda sprzyjała pracy, zabawie i nauce. Po zabawie dzieci poznały walory zdrowotne i smakowe ziemniaków zajadając je upieczone i jako placki ziemniaczane popijając wszystko kompotem. Wszyscy wrócili bardzo bardzo zmęczeni ale zadowoleni.
W głowach dzieci snują się plany powtórnej wizyty w gospodarstwie. Może wiosną?…🌞
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.