Warsztaty "Wodny Gdańsk z ekologią w tle" - Szkoła Podstawowa nr 7 im. mjra Mieczysława Słabego w Gdańsku

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Gdańsku
- Szkoła Podstawowa nr 7
- Przedszkole nr 43

09.06.2021
Przez dwa dni zerówkowicze uczestniczyli w warsztatach "Wodny Gdańsk z ekologią w tle", które prowadziła Pani Ewa z Młody Przewodnik/ Młoda Przewodniczka po Gdańsku Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda i do czego służy? Czy przez Gdańsk przepływają rzeki i jaką dawniej pełniły rolę? W jaki sposób można spędzać czas na wodą i dlaczego w mieście powstają zbiorniki retencyjne? Do czego służą zdroje wodne i czy woda z PLASTIKOWEJ butelki jest smaczniejsza od tej z kranu?
Podczas urozmaiconych ruchowymi zabawami zajęć, dzieci miały okazję porozmawiać na zadane tematy, zrozumieć czym jest woda, jak bardzo jest potrzebna, urokliwa i... niebezpieczna. Dziękujemy Pani Ewo za SUPER zajęcia i nie możemy doczekać się kolejnych😀