W poniedziałek po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci.

Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent. Tego dnia na lekcjach "królowała" kropka.Nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropką. Powstało mnóstwo prac plastycznych, które zdobią korytarze szkolne.
Wejście do szkoły, korytarze oraz drzwi przystrojone były kropkami. Uczniowie, nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w kropki. Przerwy urozmaicała gra Twister, a na tablicy ściennej, na pierwszym piętrze, każdy uczeń mógł narysować swoją kropkę.
Dzień Kropki sprawił wszystkim dużo radości i z pewnością powtórzymy go za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii szkolnej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Danuta Kupa