14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli i wychowawców szereg niespodzianek. Była "słodka przerwa" przy kawie i herbacie w naszej kawiarence na pierwszym piętrze, która stała się już tradycją i stałym elementem obchodów Dnia Nauczyciela w naszej szkole. W tym roku została uświetniona przez chłopców  z VIIIa, którzy wcielili się w rolę  kelnerów. Był też muzyczny koncert życzeń z radiowęzła oraz lekcje, które poprowadzili uczniowie, wcielając się w role nauczycieli.
Uczniowie pod kierunkiem Pani Joanny Gaczoł - Dyba przygotowali i zaśpiewali piosenkę własnego autorstwa, składającą się z powiedzeń nauczycieli na lekcjach. Było  śmiesznie, wesoło i sympatycznie.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom serdeczne życzenia i obdarowali upominkami.
Dzień Edukacji Narodowej upłynął pod znakiem radości, wdzięczności, a jednocześnie przemyśleń nad rolą nauczyciela i ucznia, bo jak mówi łacińskie przysłowie: "Nikt nie rodzi się mądrym, lecz się nim staje".